LIGRANIT

DE EN
Menu »
Menu »

Naše výrobky

 

Dlažby, dlažební kostky 

 

Desky krajové lámané (krajiny) jsou vhodné na divokou dlažbu i jako šlapáky v zahradě. Mají nepravidelný tvar, jedna strana (řezná) je rovná.

 

Desky krajové, celé jsou vhodné pro výrobu prvků zahradní architektury. Mají přibližně pravoúhlý tvar, jedna strana (řezaná) je rovná, jedna strana může mít nepravidelný tvar.

 

Dlažby  žulové, mramorové se vyrábějí v celé škále délek, výšek a šířek, vše dle přání zákazníka.

 

Dlažební kostky štípané jsou vhodné pro chodníky, parkoviště, plochy, aj. Mají pravidelný tvar. Velikost 15/17 cm, 1t = cca 3 m2 ; velikost 8/10 cm, 1t = cca 5 m2; velikost 6/4cm (mozaika štípaná), 1t = cca 9m2.

 

Dlažební kostky řezano-štípané jsou vhodné pro chodníky, parkoviště, plochy, aj. Mají přesné rozměry řezaných obvodových stran.

 

 Odseky od štípaných kostek – jsou vhodné na dlažbu. 1t = cca 7 m2.

 

Obrubníky žulové se vyrábějí v celé škále délek, výšek od šířky 5 cm. Vyrábíme obrubníky řezané, přímé obloukové, s různou povrchovou úpravou – řezané, štokované, tryskané, s rustikou, s možností splávku.

 

Stavební kámen

 

Haklík, vyrábí se ve dvou variantách:

  • Haklík hrubý lámaný (placky) je vhodný na obklady podezdívek, přírodní dlažby. Má pravoúhlé tvary
  • Haklík hrubý štípaný je vhodný na obklady teras, chodníkové obruby. Má přibližně pravoúhlé tvary a různé rozměry. Vyrábí se v šířce 18 – 35 cm, v tloušťce 15 cm a délce do 35 cm. 1t = cca 3 m2.

 

Hranoly štípané jsou vhodné pro opěrné zdi a podezdívky objektů. Mají přibližně pravoúhlé tvary, dvě protilehlé strany jsou zhruba rovnoběžné, bez stanoveného rozměru.. 1t = cca 1,6 – 1,8 m2

 

Kopák žulový se vyrábí kopák hrubý nebo kopák na míru. Kopák je vhodný pro řádkové zdivo, masivní terasy, příp. věnce pro regulace vodních toků. 1t = cca 1,5 m2. Vyrábí se v rozměrech 25x25x25-80 cm, 30x30x25-60 cm a 20x20x25-60 cm.

 

Lomový kámen má nepravidelný tvar je vhodný do zákl. betonu, opěrné zídky nebo pro štětovou dlažbu. Rozlišujeme několik druhů a velikostí lomového kamene.

  • Lomový kámen zához - velikost od 100 kg do 3000 kg - má nepravidelný tvar, je vhodný podle velikosti  do základu betonu, na úpravu svahů, zahradní kameny aj.
  • Lomový kámen rigol - nepravidelný tvar, po kladivu, vhodný i pro opěrné zdi
  • Lomový kámen sokl - je vhodný pro opěrné zdi a regulace vodních toků. Má nepravidelný tvar, jedna strana, lícní  je rovná. 1t = cca 1,5m2.
  • Sokl  plátkový je vhodný pro opěrné zdi a regulace vodních toků. Má nepravidelný tvar, jedna strana je rovná. Je vyráběn v tloušťce od 10 do 18 cm. 1t = cca 3m2.

 

Drcený kámen

  • vel. 0/32 mm - tzv. utahovák, vhodné pro cesty, pod dlažební kostky apod.
  • vel. 32/63 mm - vhodné na hrubší zpevnění cest apod.
  • vel. 63/125 mm
  • vel. 0/125 mm - tzv. jednomletka

 

 

Dům a zahrada

  

Obklady fasády vyrábíme ve formě řezano–štípaných obdélníkových pásů o výšce 10-15 cm a tloušťce 2,5 cm s přírodním reliéfem z jedné strany pásu.

  

Masivní schody se vyrábějí v celé škále délek, výšek a šířek, vše dle přání zákazníka. Schody vyrábíme lámané, přímé obloukové, řezané, s různou povrchovou úpravou – štokované, tryskané, s rustikou, s možností splávku.

  

Obklady schodů  (schodišťových stupňů) se vyrábějí v celé škále délek, výšek a šířek, vše dle přání zákazníka. Obklady vyrábíme řezané, lámané, přímé obloukové, s různou povrchovou úpravou - tryskané, leštěné, broušené a s možností splávku.

 
Parapety vnější i vnitřní se vyrábějí ze žuly nebo mramoru v celé škále délek, výšek a šířek, vše dle přání zákazníka.

 

Žulové římsy se vyrábějí v celé škále délek, výšek a šířek, vše dle přání zákazníka. Římsy vyrábíme řezané, lámané, přímé obloukové, s různou povrchovou úpravou – štokované, tryskané, s rustikou, s možností splávku.

 

Plotové sloupky je možné je vyrobit z jednoho kusu kamene nebo je lze postavit z haklíků. Sloupky se vyrábějí lámané, tryskané, štokované a se zaprýsknutými rohy. Obvyklý rozměr je 25x25cm, výškou dle přání zákazníka.

 


Žulové prvky zahradní architektury jako jsou masivní zahradní stoly, zahradní dekorace, květináče, pítka, aj. se vyrábějí vždy dle přání zákazníka.

 

Krby masivní, obklady krbu se vyrábějí v celé škále variant kamene pro venkovní i vnitřní účely,  vše dle přání zákazníka.

 

Pečící kameny jsou vyráběny z domácích materiálů s leštěným povrchem a postraní drážkou. Pečící kameny jsou nejčastěji vyráběny v rozměrech 30 x 40 cm nebo 50 x 40 cm, tloušťka 3 cm. Rozměry a tloušťka mohou být upraveny dle přání zákazníka.

 

 

Kuchyně a koupelna

 

Kuchyňské a pultové žulové desky jsou vyráběny v celé škále rozměrů, tvarů a materiálů, vše dle přání zákazníka. Naše společnost je schopna zajistit přes subdodavatelskou firmu dodávku kuchyňské desky „ na klíč“.

 

Koupelnové a pracovní žulové desky jsou vyráběny v celé škále rozměrů, tvarů a materiálů, vše dle přání zákazníka. Naše společnost je schopna zajistit přes subdodavatelskou firmu dodávku kuchyňské desky   „na klíč“. 

  

 

Pomníky

Pomníkové díly vyrábíme kompletních pomníků nebo jejich částí ze žuly i z jiného materiálu, dle přání zákazníka. Je možná různá povrchová úprava - leštěné, broušené popř. přírodního vzhledu.
Na přání zákazníka vyrábíme i pomníčky pro domácí zvířata.

 

Mohlo by Vás také zajímat:

volat +420 603 192 430

Zpracovávám...